Tedavilerimizi Birlikte Keşfedelim

Uzman ekibimiz ile sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Online bir şekilde randevu oluşturmak için lütfen linke tıklayınız


KÖK KANAL TEDAVİSİ


HOLLYWOOD SMILE


ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ


ORTODONTI


DİŞ IMPLANTLARI


ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ

Kök Kanal Tedavisi

Endodonti, dişin canlı kısmını oluşturan pulpa (diş siniri) dokusuna kadar ilerlemiş rahatsızlıklar ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır.
Kanal Tedavisi Gerektiren Durumlar
  • Ağrının gece uykudan uyandıracak kadar çok olması
  • Tedavi edilmeyen diş çürükleri
  • Sıcak ve soğuk hassasiyetinin uzun süre devam etmesi
  • Diş çevresinde şişlik, ağrı

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği; ağız ve diş bölgesinin sağlık ve estetik açıdan yeniden düzenlenmesi ile ilgilenen diş hekimliğinin önemli bir dalıdır. Ana teması sağlıklı bir gülüş tasarımıdır. Gülüş tasarımı, ideal gülüşü sağlık ve doğallıkla yenilemektir. Önemli olan; tıbbi kurallar çerçevesinde size yakışan estetik bir gülüş ifadesi yaratmaktır. Dişlerimiz temel işlevlerine (çiğneme, konuşma vb.) ek olarak estetik açıdan da toplumdaki özgüvenimizi büyük ölçüde etkiler. Gülümsememiz insanlarla iletişimimizde çok önemli bir faktördür. Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara kadar varan sorunlara yol açabilmektedir. Araştırmalar, gülümsemesine güvenen bir bireyin sosyal hayatında çok daha mutlu ve başarılı olduğunu göstermiştir. Dişlerimiz gülüşümüzü, gülüşümüz ise enerjimizi yansıtır. Güzel bir gülümseme, kişisel özgüven demektir.

Diş Implantları

Dental implant cerrahisi, diş köklerini metal, vida benzeri postlarla ve hasarlı veya eksik dişleri gerçek dişlere çok benzeyen ve işlev gören yapay dişlerle değiştiren bir işlemdir. Dental implant cerrahisi,
protezlere veya köprülere alternatif olabilir ve doğal diş köklerinin proteze izin vermediği durumlarda bir seçenek olarak sunabilir. Dental implant ameliyatının nasıl yapılacağı, implantın tipine ve çene kemiğinin durumuna bağlıdır. Dental implant cerrahisi birkaç prosedürü içerebilir. İmplantların en büyük yararı, yeni dişleriniz için sağlam bir destektir. Kemiğin implant çevresinde sıkıca iyileşmesini gerektiren bu süreçte birkaç ay beklemek gerekebilir.

Hollywood Smile

Günlük hayatımızda, insanlarla kurduğumuz ilişkilerde insanların en çok dikkat ettiği kısım yüzümüz, ağzımız ve gülüşümüz oluyor. Bu nedenle hayatlarını ve kariyerlerini bu gülüşe, ağız ve diş yapısına borçlu olan Hollywood oyuncuları gibi ikonlar insanlar tarafından beğeniliyor ve modelleniyor. Estetik diş hekimliğinde bu etkileyici gülümsemeyi tanımlamak için “Hollywood Smile” terimi kullanılmıştır. Popüler olmasının yanı sıra kozmetik diş hekimliği hizmetleri, klasik diş hekimliğine yeni bir boyut getirerek sanat haline gelmiştir. Bu sayede sadece güzel bir gülümsemeye değil, aynı zamanda bir sanat eserine de sahip olacaksınız.

Ortodonti

Ortodonti, diş teli kullanımı da dahil olmak üzere kötü ısırıkların veya diş düzensizliklerinin teşhisi, önlenmesi, durdurulması, yönlendirilmesi ve düzeltilmesini ele alan diş hekimliği dalıdır. Ortodontist olarak bilinen uzmanlar, ortodontik tedaviniz için danışabileceğiniz en doğru kişidir. Bu uzmanlar, beş yıllık diş hekimliği eğitiminden sonra dört yıllık ek eğitim görerek uzmanlık alırlar.

Faydaları

  • Dişlerinizi düzeltmenin estetik faydaları olduğu şüphesizdir.
  • Ayrıca çarpık dişlerin temizlenmesi daha zor olabilir ve bu da diş çürümesine veya periodontal hastalığa yol açabilir.
  • Düzgün oturmayan dişler çiğnemeyi zorlaştırarak baş ağrısına, omuz veya sırt ağrısına ve hatta temporomandibular eklem (TME) bozukluklarına yol açabilir.

Çocuk Diş Hekimliği

Pediatrik diş hekimleri kendilerini bebeklikten gençlik yıllarına kadar çocukların ağız sağlığına adamıştır. Çocukluğun çeşitli evreleri boyunca bir çocuğun dişlerine, diş etlerine ve ağzına özen gösterecek deneyim ve niteliklere sahiptirler. Çocuklar süt dişlerini yaşamın ilk 6 ayında çıkarmaya başlarlar. 6-7 yaşlarında ilk dişlerini kaybetmeye başlarlar ve sonunda yerini ikincil, kalıcı dişlere bırakırlar. Uygun diş bakımı olmadan çocuklar, ömür boyu ağrı ve komplikasyonlara neden olabilecek olası ağız çürükleri ve hastalıklarıyla karşı karşıya kalırlar. Günümüzde bulaşıcı bir hastalık olan erken çocukluk çağı diş çürükleri, çocuklarda astımdan 5 kat, saman nezlesinden 7 kat daha sık görülmektedir.

Diş Protezi

Birçok protez seçeneği mevcuttur ve kliniğimize geldiğinizde; diş hekimlerimiz sizin için uygun olan doğru protez tipini seçmenize yardımcı olacaktır. Geçmeli bir çözüm arıyorsanız, protezler sizin için ideal olabilir. Tek diş de olsa eksik bir dişin tamamlanması gerçekten önemlidir. Tedavi edilmezse çiğneme ve konuşmanız etkilenecek ve diş eksiği olan bölgedeki diğer dişlere ekstra yük düşecektir. Ayrıca eksik dişler, zamanla komşu dişlerin kaybına, yüzünüzün sarkmasına ve daha yaşlı görünmenize neden olabilir.